5 listopada 2021
Możesz mieć dostęp do nagrań na dłużej.
Kup pakiet nagrań wszystkich rozmów wraz z notatkami wizualnymi za 169 zł.
Tylko w czasie trwania konferencji wszystkie rozmowy z poprzednich edycji kupisz z 30% rabatem. Wpisz w zamówieniu kod zniżkowy poprzednie30procent
Jeśli temat różnorodności Cię wciągnął, zainteresował i wszystko w środku krzyczy – “Jeszcze! Jeszcze!”, zachęcam do zapoznania się z rozmowami z poprzednich edycji konferencji, które dotykają tego obszaru-
Tylko w czasie trwania konferencji wszystkie rozmowy z poprzednich edycji kupisz z 30% rabatem. Wpisz w zamówieniu kod zniżkowy poprzednie30procent
Jeżeli spodobała Ci się ta rozmowa, zachęcam do zapoznania się z innymi, z poprzednich edycji konferencji
Tylko w czasie trwania konferencji wszystkie rozmowy z poprzednich edycji kupisz z 30% rabatem. Wpisz w zamówieniu kod zniżkowy poprzednie30procent
Jeśli masz ochotę jeszcze poprzyglądać się tematom związanym z komunikacją, zapraszam do rozmów z poprzednich edycji konferencji:
Tylko w czasie trwania konferencji wszystkie pakiety nagrań z poprzednich edycji kupisz z 30% rabatem.
Wpisz w zamówieniu kod zniżkowy poprzednie30procent
12 rozmów i Joga Nidra dostępne dla Ciebie przez 2 lata
Wydrukuj i powieś, by mieć na oku wspierające treści w pigułce
POBIERZ PRZYKŁADOWĄ NOTATKĘ
Udokumentuj swój udział w konferencji.
W PAKIECIE
Photo by Patty Brito on Unsplash // // Icons made by Freepik, geotatah, itim2101 from www.flaticon.com
Made with Love and Joy by Katja
W tej rozmowie poruszamy wątki:
Tosia z WdŻ dla zaawansowanych – psycholożka, nauczycielka, edukatorka seksualna i antydyskryminacyjna. Na co dzień pracuje z nastolatkami i ich rodzicami, a w internecie edukuje na temat seksualności, różnorodności i książek.
W tej rozmowie wymieniamy się refleksjami o:
Eryk Ołtarzewski – pedagog, socjoterapeuta, trener grupowy. Pracuje z młodzieżą od 25 lat. Prowadzi treningi uważności dla dzieci i młodzieży według autorskich programów. Współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Poznaniu w ramach studiów podyplomowych „Uważność i współczucie” gdzie prowadzi zajęcia dotyczące uważności w pracy z dziećmi. Prowadzi również treningi uważności dla osób
dorosłych oraz warsztaty dotyczące takiej tematyki.
W tej rozmowie:
Zofia Lewandowska – trenerka FamilyLab i ICDP Norway (International Children Developement Programme), nauczycielka jogi, skandynawistka, mama dwójki chłopaków, żona naukowca. Prowadzi grupy wsparcia rodziców, pracuje w przedszkolach i prowadzi jogę integrującą “ciałość”. Uczy języka, zdarza jej się tłumaczyć. Od zawsze fanka języka osobistego, gotowania, śpiewania, tańczenia, jedzenia i gości. Od niedawna fanka przekładania tego, co odczute i nieuchwytne na język ludzki. W sieci działa pod @zotrolla: pisze legendy, baśnie, zaklęcia i przepisy na mikstury z gumijagód oraz zaprasza na jogę, a czasem nawet saunę i jogę.
O czym jest ta rozmowa?
Joanna Banach-Witkowska
Jest psychologiem i psychoterapeutą, w swojej pracy wspiera dzieci, młodzież i dorosłych.
Towarzyszy w odkrywaniu, nazywaniu i wyrażaniu emocji oraz potrzeb, w sposób, który najbardziej służy klientowi.
Ukończyła szkołę terapii poznawczo-behawioralnej, czerpie z różnych podejść terapeutycznych, dostosowując sposób pracy do indywidualnych potrzeb osób, z którymi pracuje.
W jej życie zawodowe dużo wnoszą koncepcje Porozumienia Bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości
O czym jest ta rozmowa?
Agnieszka Stein
Jest psychologiem.
Pracuje w obszarze relacji między dorosłymi i dziećmi.
Wspiera rodziców, nauczycieli oraz profesjonalistów pracujących z rodzicami i dziećmi.
Najbliższe jest jej podejścia oparte na budowania głębokich relacji, poszanowaniu granic i potrzeb wszystkich ludzi.
Jest autorką książek: “Dziecko z bliska”, “Dziecko z bliska idzie w świat”, “Akcja adaptacja”, “Nowe wychowanie seksualne” a także książki-rozmowy z Gosią Stańczyk “Potrzebna cała wioska”.
Prowadzi warsztaty dla rodziców i profesjonalistów stacjonarne i online.
Jest współzałożycielką Bliskiego Miejsca – Ośrodka Wsparcia i Rozwoju
Mama nastolatka.
Z tej rozmowy dowiesz się:
Karla Orban jest psychologiem, od ponad dekady pracuje z dziećmi i rodzinami. Pracuje i kształci się w podejściu systemowym, ze szczególnym uwzględnieniem teorii więzi oraz Porozumienia Bez Przemocy. Udziela wsparcia w ramach własnej praktyki psychologicznej, superwizuje przedszkola i szkoły oraz prowadzi warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Jej główny obszar zainteresowań to regulacja procesów fizjologicznych u dzieci (jedzenia, wydalania, snu) oraz wspieranie dzieci w chorobach somatycznych. Prywatnie jest mężatką i mamą trójki trójjęzycznych dzieci.
Z tej rozmowy dowiesz się:
Bartek Szymczyk
psycholog i psychoterapeuta, pracuje indywidualnie i z parami w języku polskim i angielskim, współzałożyciel ośrodka Ogrody Zmian w Warszawie.
Z tej rozmowy dowiesz się:
Piotr Romanowski jest psychologiem i psychoterapeutą. Wspiera młodzież i dorosłych, a także rodziny doświadczających różnego rodzaju kryzysów. Bliskie jest mu podejście systemowe, traktujące rodzinę jako dynamiczny system, w którym każda osoba jest równie ważna i ma wyraźny wpływ na tworzenie rodzinnej codzienności. Współpracuje z Ośrodkiem Regeneracja i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Markach.
Z tej rozmowy dowiesz się:
Adrian Borowik – absolwent Animacji Społeczno Kulturalnej na Uniwersytecie Warszawskim. W 2005/2006 roku zaczął bawić się z dziećmi ze spektrum. Uczestniczył w domowych systemach terapeutycznych programu Son-Rise®, którego autorami są Barry Neil Kaufman i Smahria Kaufman.
W trakcie 2 miesięcznego program dla wolontariuszy w The Option Institute® (którego częścią jest Autism Treatment Center of America®) poznał podstawy Procesu Opcji.
Ważne szkolenia i kursy, które wpłynęły na jego spojrzenie na osoby w spektrum i wyznaczyły kierunek rozwoju to Start Up Programu Son-Rise, Maximum Impact, New Frotiers, HANDLE® (1 stopień), Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów.
Prowadzi Przylądek Dobrej Nadziei, jest fundatorem oraz prezesem Fundacji „Wspaniale, że jesteś…” ,
Wykłada też w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach.
Z tej rozmowy dowiesz się:
Ewa Hajduk-Kasprowicz
Mediatorka w duchu NVC, certyfikowana facylitatorka dialogu, doświadczona badaczka jakościowa, doktor nauk ekonomicznych. Wspiera ludzi w dogadywaniu się ze sobą i między sobą, w relacjach w życiu i w biznesie (plynie.pl). Prowadzi szkolenia i warsztaty w zakresie pracy z konfliktem i szerzej – empatycznego komunikowania się (efektywnakomunikacja.pl). Pracuje z uważnością na to, by każdy działał w zgodzie ze sobą.
Z tej rozmowy dowiesz się:
Tomasz Bagiński
trener i konsultant z 21 letnim doświadczeniem,mediator NVC, propagator Kręgów Naprawczych wg Dominica Bartera. Swoją pracę opiera na dwóch filarach – empatycznej komunikacji oraz skupieniu na biznesowych celach i twardych, mierzalnych rezultatach. “Uwielbiam to, co robię i mam ogromne szczęście, że mogę korzystać z dokonań dwóch niezwykłych ludzi, których modele komunikacji i zarządzania są absolutnie najbardziej kompletnymi, prostymi, działającymi i eleganckimi rozwiązaniami w swoich dziedzinach. Moją pracę i podejście do ludzi opieram o unikatowe na rynku połączenie modelu Nonviolent Communication (NVC), Teorii Ograniczeń (TOC) i metody Kręgów Naprawczych, a także o swoje wieloletnie doświadczenie pracy w biznesie i z biznesem, a także w rodzinie, z rodziną.”
O czym jest ta rozmowa?
Kacper Woźniak
Psycholog społeczny, trener, stworzył Wolną Szkołę Demokratyczną.
Prowadzi szkolenia oraz warsztaty dla rodziców i nauczycieli z zakresu wspierania rozwoju dzieci, a dla młodzieży warsztaty z rozwiązywania konfliktów i projektów społecznie odpowiedzialnych.
Od 10 lat pomaga wdrażać innowacje takie jak Metoda Projektów Badawczych w sferę edukacji.
Interesuje się grami kooperacyjnymi, żeglarstwem, snowboardem, konstruowaniem.
Prywatnie tata dwóch chłopców.
Z tej rozmowy dowiesz się:
Joanna Suchowska-Oruba jest psychologiem i wykładowcą uniwersyteckim. Pracuje z dziećmi (głównie do 7rż) i rodzicami. Poprzez konsultacje indywidualne i warsztaty wspiera rodziców w budowaniu relacji z dziećmi opartych na poczuciu bezpieczeństwa i szacunku. Korzystając z social mediów, głównie instagrama, towarzyszy rodzicom w codziennych wyzwaniach.
Swoją pracę opiera na podejściu systemowym, (biorąc pod uwagę zasoby i potrzeby rodziny oraz szeroko rozumiane relacje), a także porozumieniu bez przemocy i rodzicielstwie bliskości.
Jest żoną i mamą trójki dzieci (w tym WWD, HNB i Bliźniąt)
Z tej rozmowy dowiesz się:
Joanna Mrozińska –mama, pedagog, propagatorka wolnego wychowania i wolnej edukacji, autorka bloga Trochę Fajna Mama
Nauczycielka, która po 12 latach prób łatania systemu porzuciła go na rzecz homeschoolingu, unschoolingu i edukacji naturalnej. Matka chrzestna Hombanda – miejsce domowej edukacji i matka nosząca pod sercem Freedom – Wolny Dom Wolnych Dzieci.
Trener FamilyLab. Zafascynowana towarzyszeniem dzieciom w odkrywaniu świata
zewnętrznego i wewnętrznego oraz wspieraniem rodziców w poszukiwaniu drogi
rodzicielstwa opartej na żywej, partnerskiej relacji z dzieckiem.
Prywatnie mama Dobrochny i Nawojki oraz żona Trochę Fajnego Fotografa.
Z tej rozmowy dowiesz się:
Marta Niedźwiecka
psycholożka, certyfikowana sex coach, autorka książki „Slow Sex – uwolnij miłość” oraz podcastu „O Zmierzchu”. Promuje i objaśnia świadomą seksualność, prowadzi warsztaty i sesje indywidualne. Matka, żona, kochanka i nurek techniczny z pasji.
Z tej rozmowy dowiesz się:
Agnieszka Stein jest psychologiem. Pracuje w obszarze relacji między dorosłymi i dziećmi. Wspiera rodziców, nauczycieli oraz profesjonalistów pracujących z rodzicami i dziećmi. Najbliższe jest jej podejście oparte na budowania głębokich relacji, poszanowaniu granic i potrzeb wszystkich ludzi.
Jest autorką książek: “Dziecko z bliska”, “Dziecko z bliska idzie w świat”, “Akcja adaptacja”, “Nowe wychowanie seksualne” a także książki-rozmowy z Gosią Stańczyk— “Potrzebna cała wioska”.
Prowadzi warsztaty dla rodziców i profesjonalistów stacjonarne i online.
Jest współzałożycielką Bliskiego Miejsca – Ośrodka Wsparcia i Rozwoju